تاریخ : چهارشنبه 7 خرداد‌ماه سال 1393 | 13:45 | نویسنده : محمد میر

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی سازمان مدیریت بحران کشور؛ محمدفرید لطیفی، معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور گفت: با هدفمند شدن اعتبارات و در اولویت قرار دادن پروژه‌های پیشگیرانه می‌توان ضمن صرفه جویی منابع از خسارات این پدیده جلوگیری کرد.

لطیفی تصریح کرد: پروژه‌های فیزیکی پیشگیرانه نظیر آبخیزداری، آبخوان داری، پخش سیلاب و همچنین اجرای پروژه‌های مدیریتی نظیر تغییر الگوی کشت در مناطق مختلف از اقدامات موثر در این زمینه است.

معاون بازسازی و بازتوانی سازمان مدیریت بحران کشور در تشریح طرح جامع کاهش خطرپذیری گفت: در این طرح هر دستگاه موظف به تهیه طرح جامع کاهش خطرپذیری خود است که مجموع این طرح‌ها توسط سازمان مدیریت بحران کشور تدوین و اجرا می‌شود.

وی با اشاره به طرح نجات جنگل‌های بلوط زاگرس گفت: بنا داریم طی روزهای آینده به همراه مسئولان دستگاه‌های متولی و استانی بازدیدی از منطقه انجام دهیم و در جلسه‌ای اضطراری راهکارهای پیشگیری و مقابله با این پدیده را مورد بررسی قرار دهیم.

معاون سازمان مدیریت بحران کشور گفت: فرهنگ‌سازی در خصوص مسایل پیشگیرانه و نحوه برخورد با حوادث غیر مترقبه در اولویت فعالیت‌های سازمان است.


  • آفساید
  • قالب میهن بلاگ